Basin bülteni ocak 2015


t.ogren-sen.com > Coğrafya > Bülten
c:\users\user\onedrive iş\musteriler\backhaus\gorseller\backhaus evli civcivli logo.jpg

BASIN BÜLTENİ OCAK 2015

AROMATİK TATLAR ZERDEÇAL, ZENCEFİL VE KAVRULMUŞ SUSAM EKŞİ MAYA EKMEKLERİ İLE BULUŞTU

Backhaus, zencefilli, kavrulmuş susamlı ve zerdeçallı üç ana baharattan oluşan ekşi mayalı ekmeklerini yeni lezzetler keşfetmek isteyenlere sunuyor.

Backhaus, ekmek seçimlerinde özel tatlar arayanlar için yeni hazırladığı ekşi mayalı ekmeklerini buğday unu, ekşi maya ve tuzun yanı sıra zencefil, kavrulmuş susam ve zerdeçal ile lezzetlendirdi. Backhaus, Ekşi Mayalı Zencefilli, Ekşi Mayalı Zerdeçallı ve Ekşi Mayalı Kavrulmuş Susamlı yeni ekmekleri ile Türkiye’nin en geniş çeşitteki ekşi mayalı ekmek koleksiyonunu daha da zenginleştirdi.

Taş fırınlarda tamamen doğal, katkı maddesiz üretilen Backhaus ekşi mayalı ekmekler, uzatılmış mayalanma süresiyle sağlığı korumaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca ekşi maya ekmeğin tazeliğini uzun süre saklıyor. Backhaus ekşi mayalı ekmeklerinde, Ekşi Mayalı Fransız Bageti, Ekşi Mayalı Köy Ekmeği, Ekşi Mayalı Organik Tam Buğday Ekmeği, Ekşi Mayalı Fransız Çavdar Ekmeği, Ekşi Mayalı Artisan Ekmek, kabak çekirdeği ile taçlandırılmış Pekmezli Ekmek çeşitleri de bulunuyor.

Çavdar ve buğday ununun karışımından yapılan Ekşi Mayalı Zencefilli Ekmek içerisinde bulunan zencefil, tarçın ve muskat ile damakta eşsiz bir tat bırakıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan zencefil, bedensel ve zihinsel gücün de artmasını destekliyor. Tarçın, kalp hastalıklarından korunmaya ve kolestrolün düşürülmesine yardımcı oluyor. Muskat ise mide ağrılarının giderilmesine yardımcı olarak iştahı açıyor.

Backhaus Ekşi Mayalı Zerdeçallı Ekmeği’nde, baskın baharatlardan olan zerdeçal, tuzluların vazgeçilmezi çörek otu ile buluşuyor. Kilo verme ve kanser tedavisinde etkili baharatlardan olan zerdeçal, kolestrol ve diyabet seviyesini de dengelemeye yardımcı oluyor. Ekşi Mayalı Kavrulmuş Susamlı Ekmek ise protein, kalsiyum, magnezyum, potasyum mineraller ve B vitaminleri açısından zengin susam içeriyor.

Backhaus ürünlerinin kalitesinin, çeşitliliğinin ve eşsiz lezzetlerinin arkasında Almanya’da Backhaus’a destek veren 100’den fazla kişiden oluşan AR-GE ekibi ve dünyaca ünlü şefler bulunuyor. Türkiye’nin en yenilikçi fırını olmakla beraber aynı zamanda modern ve leziz bir pastane olarak hizmet veren Backhaus, ekmeklerden keklere, kuru pastalardan pastalara ve makaron çeşitlerine kadar birçok modern ve geniş çeşitte lezzeti bir arada sunuyor.

Backhaus Hakkında

Backhaus, özel olarak tasarlanan ekmek, kek, çörek, kurabiye, makaron ve pasta çeşitlerini en yüksek kalite standartlarına uyarak her gün taze üretiyor. Hansel ve Gretel’in masalındaki ekmek ve şeker evinden esinlenerek yaratılan Backhaus, Almanca “Fırın Evi” anlamına geliyor. Toplam 10 şubesi olan Backhaus’un şubelerinin 7 tanesi Fırın-Kafe, 3 tanesi Fırın-Restoran olarak hizmet veriyor.  Üstün ürün ve hizmet kalite standartlarını korumak için hiçbir bayilik talebine olumlu cevap vermeyen Backhaus, tüm şubelerini kendisi işletiyor. Ayrıca Türkiye’nin en seçkin otellerindeki dünyaca ünlü şefler de misafirleri için Backhaus’un leziz ekmeklerini ve pastalarını tercih ediyor. 2014 itibari ile çoğu 5 yıldızlı otel, premium catering firmaları ve havayolu şirketleri olmak üzere 150’yi aşkın toptan müşterisine günlük unlu mamul ve pastacılık ürünleri sunan Backhaus ürünleri el yapımı ve günlük üretilerek taze sevk ediliyor.Backhaus’un başarısının arkasında Duruk ailesinin gıda ve restorancılık sektöründe 40 seneyi aşkın tecrübesi bulunuyor. Backhaus markasını yaratırken İreks GmbH ile ortaklığından gelen 23 senelik ekmekçilik & pastacılık tecrübesi ile Gelik restoranlarından gelen 40 senelik restorancılık tecrübesini birleştiren Backhaus, Dr. Hilal Duruk ve Dr. Mehmet Çetin Duruk tarafından kurulmuştur ve şu anda oğulları Ömer Duruk ve Ege Duruk tarafından yönetilmektedir.

www.backhaus.com.tr

https://www.facebook.com/backhaustr

https://twitter.com/Backhaus_TR

http://instagram.com/backhaus_TR

WhatsApp:+905354902323
Ayrıntılı Bilgi İçin: Ece Yarkataş / İşte İletişim / ece@isteiletisim.com / 0 216 349 1978

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Basin bülteni ocak 2015 iconBasin bülteni 18 Ocak 2016

Basin bülteni ocak 2015 iconBasin bülteni 18 Kasım 2015

Basin bülteni ocak 2015 iconBasın Bülteni Aralık 2015

Basin bülteni ocak 2015 iconÖzel zuhal abla ocak ayi eğİTİm bülteni -ÇİÇekler 4 yaş

Basin bülteni ocak 2015 iconBasın Bülteni

Basin bülteni ocak 2015 iconBasın Bülteni

Basin bülteni ocak 2015 iconBasın Bülteni

Basin bülteni ocak 2015 iconBasin bülteni

Basin bülteni ocak 2015 iconBasin bülteni

Basin bülteni ocak 2015 iconAvrasya uluslararası Araştırmalar Dergisi Cilt: 3 •Sayı: 6•Ocak 2015•Türkiye


Tıp
© 2000-2018
kişileri
t.ogren-sen.com